Stafordšírský bulterier Gaia

Škabeta, Houska, Vrána, Holčička, Gájíček, Gájouš

Deník

5. MĚSÍCŮ

LEDEN
Přestože už je Ryčímu skoro 5 měsíců. Stále ještě udrží čistotu max. 4-5 hod. Možná je to tím, že docela dost pije a většinou zůstává doma s Gaiou. Tudíž je aktivní. Obecně vydrží spíš kratší dobu. Delší dobu vydrží pouze po hodně dlouhé procházce. Po předchozích karambolech, které doma v rámci průzkumu stačili vyrobit i za 10 min, je na dobu své nepřítomnosti zavírám v chodbě, kde relativně nemají co zkoumat, přenášet a likvidovat :)

Z povelů upevňujeme lehni, čekej a zůstaň

Lehni

zvládáme jen s pamlskem. Ryčí má tendenci se zvedat. Proto přidávám zůstaň a ruku s pamlskem zvedám vždy jen o kousek, abych zbytečně nepodněcovala brzké zvednutí.


Čekej

cvičíme hlavně při jízdě výtahem (kde mají oba ČEKEJ dokud nevyjdu z výtahu), při krmení, při přecházení silnice, čekání před dveřmi bytu atd. Někdy je to trochu zdlouhavé, když má veliký hlad nebo chce hodně ven pokusí se i několikrát zvednout. Tady vždy důsledně dám znovu SEDNI,ČEKEJ chvilku setrvám a pak následně VOLNO.

Je velice důležité nepolevit, protože každou snazší cestu, každý ústupek si pes velice rychle zafixuje a míra poslušnosti se velice rychle sníží.

Ryčímu už voní háravé fenky a přečůrává ostatní feny a psi

Žádné komentáře
 
hrdýbudžes